O mně

Jmenuji se Jana Hrevúšová a patchworku se věnuji od roku 2011. S touto technikou jsem se seznámila v Belgii, kde jsem s manželem tři roky žila ve městě Mons. Intenzivně jsem navštěvovala patchworkové kurzy a učila se nové věci. Patchwork se pro mne stal důležitou součástí života.

Nejraději mám techniku, která se jmenuje reversible (oboustranný quilt). U nás je vcelku neznámá a spousta lidí si ji plete s šestihodinovou dekou. Poslední dobou jsem si oblíbila kombinaci strojové výšivky a patchworku.

Byla jsem členkou klubu patchworku, který tvořily ženy z celého světa a každý rok pořádaly výstavu. Během svého pobytu v Monsu jsem se zúčastnila se svými výrobky dvou ročníků výstavy.

rag quilt

P1070738

V prosinci roku 2012 jsem v Jihlavě zorganizovala první patchworkovou výstavu, kde byly vystaveny quilty šikovných patchworkářek z Jihlavy a okolí. Více informací se dozvíte v odkazu Výstava v Jihlavě. Byla bych velmi ráda, kdyby se tato výstava stala každoroční tradicí. Mojí vizí je nejen výstava patchworku, ale i ostatní tvoření jako je FIMO, korálky, plstění, háčkování, vyšívání a další ukázky krásných ručních prací.